Country Virginie

Skupina vznikla v druhé polovině srpna roku 2013 spojením několika hudebních nadšenců, působících již před tím
v žánrově podobných kapelách a uskupeních.
Zakládajícím členem a iniciátorem všeho byl současný kapelník a frontman Country Virginie Pavel „Sherlock“ Holmes, dále pak Jiří „Lee“ Jaňura a Karel „Čárlí“ Šidlo. Po relativně krátké době a několika zkouškách byla kapela doplněna. Naše řady rozšířili Miroslav „Míra“ Kudera, Michaela Pospíšilová (v současné době s ukončeným angažmá) a Miloš „Milda“ Starý.
V srpnu roku 2016 posílil kapelu Saša Fojtů.
Od července roku 2017, kdy se ze zakládajícího člena kapely Karla stal čestný člen, významně s kapelou vystupoval baskytarista s velkým "B" a ještě větším hudebním srdcem Ivo Albrecht.
V lednu 2018 se kapele poštěstilo a angažovala zpěvačku se zvučným hlasem Petru Pospěchovou a Ivoše vystřídal na postu basisty Milan Pohl.


Aktuální složení party hudebníků tvořících kapelu Country Virginii doplněnou o dva teamové hráče a příležitostné techniky zvuku Michala a Vojtu Pospíšilovi, naleznete níže.

Repertoár skupiny je „zaškatulkován“ jako MULTI COUNTRY (= country téměř pro všechny).
Playlist (repertoár) je tvořen jak klasickou českou, tak i moderní americkou country s prolínajícími se prvky od folku přes country, po bluegrass až do "lehkého" rocku.Country Virginie prostě hraje to, co je pro dobrou zábavu důležité.

Členové skupiny

Pavel „Sherlock“ Holmes (alias Vincent Polotučný) - doprovodná kytara
šesti a dvanáctistrunná elektroakustická, zpěv, frontmen skupiny

Petra Pospěchová - zpěv a srandičky všeho druhu

Miloš „Milda“ Starý - banjo

Miroslav "Míra" Kudera - sólová kytara, občasný zpěv

Jiří „Generál Lee“ Jaňura držitel certifikátu rádia Country "countryfachman" – foukací harmonika, pedal steel kytara, občasný zpěv


Milan Pohl - baskytara a skvělý kamarád a teamový hráč. Foto bude zveřejněno následně