Country Virginie

Skupina vznikla počátkem druhé poloviny měsíce srpna roku 2013 "na zelené louce," setkáním několika hudebních nadšenců, působících již před tím v žánrově podobných kapelách a uskupeních.
Zakládajícím členem a iniciátorem založení kapely byl Pavel „Sherlock Holmes“, dále pak Jiří „Lee“ Jaňura, hrajícího v té době na vše, co mělo struny a co mu přišlo pod ruku, a Karel „Čárlí“ Šidlo - kontrabas. Po relativně krátké době a několika zkouškách byla kapela doplněna. Naše řady rozšířili Miroslav „Míra“ Kudera - sólová kytara zpočátku akustická, později elektrická, Miloš „Milda“ Starý - bendžo a Michaela Pospíšilová, která v kapele po jejím založení působila pouhý 1 rok.
Následně se od té doby se na postu zpěvaček vystřídaly i mnohé další dámy, jako například Ivona Hrubá a Lucie Sochorová. I na postu sólového kytaristy došlo na necelé 2 roky ke změně, kdy si dočasný záskok v kapele vyzkoušel Pavel Kupka. V srpnu roku 2016 posílil kapelu na čas i kamarád Saša Fojtů na pozici basáka, následně bicmena a tak trochu i zvukaře.
Od července roku 2017, kdy se ze zakládajícího člena kapely Karla stal, na základě jeho vlastního rozhodnutí, čestný člen, s návratem Míry Kudery začal v kapele působit i baskytarista s velkým "B" a ještě větším hudebním srdcem Ivo Albrecht.
V lednu 2018 se kapele poštěstilo a angažovala zpěvačku se zvučným hlasem Petru Pospěchovou a Ivoše Albrechta vystřídal na postu basáka Milan Pohl.

Na počátku roku 2023 se na kapelu opět usmálo štěstí a po několika zdařilých zkouškách s námi na premiérové vystoupení, které se konalo 30.4.2023, vyjel nový člen kapely Ivo Herman v roli bubeníka

Toto je tedy aktuální složení party hudebníků tvořících kapelu pod hrdým názvem Country Virginie, doplněnou o příležitostného technika zvuku Karla "Karlose" Trčku

Repertoár skupiny je „zaškatulkován“ jako MULTI COUNTRY (= country téměř pro všechny).
Playlist (repertoár) je tvořen jak klasickou českou, tak i moderní americkou country s prolínajícími se prvky od folku přes country, po lehký bluegrass až do lehkého rocku.Country Virginie se prostě snaží hrát to, o čem si myslí, že by mohlo být pro všechny, kteří se umějí bavit, důležité.

Členové skupiny

Pavel „Sherlock" Holmes - doprovodná kytara šesti a dvanáctistrunná elektroakustická, zpěv

Petra Pospěchová - zpěv a srandičky všeho druhu

Miloš „Milda“ Starý - banjo

Miroslav "Míra" Kudera - sólová kytara, občasný zpěv

Jiří „Generál Lee“ Jaňura držitel certifikátu rádia Country "countryfachman" – foukací harmonika, pedal steel kytara, občasný zpěv

Milan Pohl - baskytara a skvělý kamarád a teamový hráč.
Ivo Herman - bubeník a člověk se smyslem pro humor a pro odpovědnost.